Fotowoltaika dla rolnika - Budotom

Fotowoltaika dla rolnika – Budotom

Gdy gwałtownie rośną koszty związane z rachunkami za energię elektryczną w całkowitych kosztach produkcji rolnej, to jest to znak, by rozglądać się za oszczędnościami. Przy uprawach i hodowli zwierząt nie możemy sobie bowiem pozwolić na wyłącznie wentylatorów czy innych niezbędnych urządzeń zasilanych energią elektryczną. .

Z pomocą może nam na szczęście przyjść…Słońce i Budotom. Specjalnie dla gospodarstw rolnych przewidzieliśmy specjalną ofertę na instalacje fotowoltaiczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu rozwiniesz nie tylko uprawy, ale także zminimalizujesz rachunki za prąd.

Rolnictwo jest niestety najbardziej uzależnionym od warunków atmosferycznych sektorem gospodarki. Choć praca na roli postrzegana jest poprzez naturalne aspekty, to tak naprawdę w ostatnich czasach coraz więcej nowoczesnej technologii daje rolnikom możliwość zwiększenia wydajności i efektywności. Co za tym idzie, znacznie wzrosło również zapotrzebowanie na energię elektryczną, której ceny z roku na rok są coraz wyższe.

Z tego też względu fotowoltaika dla rolnika nigdy nie była tak ważna, jak teraz! Panele fotowoltaiczne przynoszą przede wszystkim optymalizację kosztów energii. Ponadto możemy liczyć na dofinansowanie i ulgę podatkową, która obniża koszt całej inwestycji. Jak więc widzimy, własna produkcja energii ze słońca obniża rachunki, zwiększa niezależność energetyczną, a także pozytywnie wpływa na wizerunek gospodarstwa.

Dlaczego fotowoltaika dla gospodarstw się opłaca?


Wykorzystaj dostępną powierzchnię na panele fotowoltaiczne

W kontekście OZE prosument jest osobą, która pozyskuje, ale i wykorzystuje energię elektryczną w wyniku konwersji energii słonecznej. Co za tym idzie, jako firma możemy rozliczać energię elektryczną na zasadzie upustów

  • Instalację dachową, która idealnie wypełni dachy budynków gospodarczych, dzięki czemu niewykorzystana do tej pory powierzchnia zacznie przynosić korzyści.
  • Instalację gruntową, szczególnie na gruntach nieużytkowych, których w gospodarstwie nie brakuje. Co więcej, taka farma paneli fotowoltaicznych wcale nie wyklucza możliwości, chociażby wypasu niektórych zwierząt hodowlanych.
SKONTAKTUJ SIĘ

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiki w swojej firmie?

Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

    Wybierz region (wymagane)


    Kontakt