Fotowoltaika dla rolnika - Budotom

Fotowoltaika dla rolnika – Budotom

Gdy gwałtownie rośną koszty związane z rachunkami za energię elektryczną w całkowitych kosztach produkcji rolnej, to jest to znak, by rozglądać się za oszczędnościami. Przy uprawach i hodowli zwierząt nie możemy sobie bowiem pozwolić na wyłącznie wentylatorów czy innych niezbędnych urządzeń zasilanych energią elektryczną. .

Z pomocą może nam na szczęście przyjść…Słońce i Budotom. Specjalnie dla gospodarstw rolnych przewidzieliśmy specjalną ofertę na instalacje fotowoltaiczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu rozwiniesz nie tylko uprawy, ale także zminimalizujesz rachunki za prąd.

Rolnictwo jest niestety najbardziej uzależnionym od warunków atmosferycznych sektorem gospodarki. Choć praca na roli postrzegana jest poprzez naturalne aspekty, to tak naprawdę w ostatnich czasach coraz więcej nowoczesnej technologii daje rolnikom możliwość zwiększenia wydajności i efektywności. Co za tym idzie, znacznie wzrosło również zapotrzebowanie na energię elektryczną, której ceny z roku na rok są coraz wyższe.

Z tego też względu fotowoltaika dla rolnika nigdy nie była tak ważna, jak teraz! Panele fotowoltaiczne przynoszą przede wszystkim optymalizację kosztów energii. Ponadto możemy liczyć na dofinansowanie i ulgę podatkową, która obniża koszt całej inwestycji. Jak więc widzimy, własna produkcja energii ze słońca obniża rachunki, zwiększa niezależność energetyczną, a także pozytywnie wpływa na wizerunek gospodarstwa.

Dlaczego fotowoltaika dla gospodarstw się opłaca?

Dofinansowanie dla rolników do fotowoltaiki

W drugiej połowie 2022 roku został uruchomiony nabór do programu Energia dla Wsi. Oferuje on dofinansowanie do fotowoltaiki dla gospodarstw rolnych. Jest to program realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego celem jest rozwój OZE, jak i innych ekologicznych rozwiązań technologicznych w sektorze rolniczym.

Dofinansowanie dla rolników z programu Energia dla Wsi jest skierowany zarówno do rolników, jak i jednostek samorządu terytorialnego oraz spółdzielni energetycznych na inwestycje OZE. Energia dla Wsi to także program, który zastąpił dotychczasowy akcję - Agroenergia.

Poza programem Energia dla Wsi, gospodarstwa rolne mogą nadal korzystać z ulgi inwestycyjnej oraz innych regionalnych programów wsparcia, które możemy znaleźć, chociażby na stronach Urzędów Gminy i Urzędów Powiatów.


Wykorzystaj dostępną powierzchnię na panele fotowoltaiczne

W kontekście OZE prosument jest osobą, która pozyskuje, ale i wykorzystuje energię elektryczną w wyniku konwersji energii słonecznej. Co za tym idzie, jako firma możemy rozliczać energię elektryczną na zasadzie upustów

  • Instalację dachową, która idealnie wypełni dachy budynków gospodarczych, dzięki czemu niewykorzystana do tej pory powierzchnia zacznie przynosić korzyści.
  • Instalację gruntową, szczególnie na gruntach nieużytkowych, których w gospodarstwie nie brakuje. Co więcej, taka farma paneli fotowoltaicznych wcale nie wyklucza możliwości, chociażby wypasu niektórych zwierząt hodowlanych.
SKONTAKTUJ SIĘ

Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiki w swojej firmie?

Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

    Wybierz region (wymagane)


    Kontakt