Panele fotowoltaiczne - dobór i montaż - Budotom

Fotowoltaika

Fotowoltaika to zjawisko w którym pod wpływem światła padającego na ciało stałe (nie na każde) produkowana jest energia elektryczna. Ciało to musi być półprzewodnikiem, czyli mieć możliwość zmiany swoich właściwości przewodzenia prądu elektrycznego pod wpływem różnych czynników, jak np. domieszkowanie, ogrzewanie czy oświetlenie.

Moduł fotowoltaiczny który jest częścią całej instalacji produkuje prąd stały, który transportowany jest do falownika fotowoltaicznego (Inwertera). Falownik zamienia prąd stały w prąd przemienny, który już może zasilać urządzenia w domu. Nadwyżka uzyskanej energii elektrycznej oddawana jest do sieci energetycznej i z powrotem odbierana jeśli tylko będzie potrzebna (koszt tzw. magazynowania to 20% dla instalacji do 10 kWp i 30% powyżej 10 kWp nie większej niż 50 kWp).

Nasze instalacje projektujemy na dwa podstawowe sposoby. Pierwszy zakłada zapotrzebowanie na energię elektryczną tylko dla celów ogrzewania budynku a drugi dla całego zapotrzebowania budynku w energię elektryczną.

Dobrze wykonana instalacja fotowoltaiczna należy do instalacji praktycznie bezawaryjnych, która przez długie lata zapewni duże korzyści finansowe dla Państwa portfela.

Dobieramy komponenty możliwie najwyższej klasy, z maksymalnie długimi okresami gwarancji. Instalacje fotowoltaiczne są realizowane przez naszą firmę "córkę" ATN Energy.

SKONTAKTUJ SIĘ

Jesteś zainteresowany instalacją pompy ciepła w swoim domu?

Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

    Wybierz region (wymagane)
    Załącz swój dokument (opcjonalnie)
    Skontaktuj się