Pompy ciepła - dobór i instalacja - Budotom

Pompy ciepła

W Budotom oferujemy montaż pomp ciepła typu powietrze-woda pochodzących wyłącznie od cenionych producentów, w tym marki Panasonic. Dlaczego decydujemy się właśnie na instalację takich urządzeń? Gdyż posiadają doskonałe parametry techniczne i cechują się dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Instalacja pompy ciepła - by czuć się komfortowo w każdych warunkach
Dlaczego warto zdecydować się na montaż tego rodzaju urządzeń w domu czy firmie? Korzyści jest wiele, przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że modele typu powietrze-woda należą do najtańszych w użytkowaniu źródeł ciepła z bardzo wysokim współczynnikiem efektywności energetycznej sięgająceym COP 5, co przekłada się na nawet pięciokrotnie tańsze ogrzewanie w porównaniu do np. mat na podczerwień lub innego zainstalowanego ogrzewania elektrycznego, gdzie współczynnik COP zawsze będzie wynosił 1. Ponadto jest to rozwiązanie bezpieczne dla środowiska naturalnego – w trakcie jego użytkowania nie wydzielają się żadne zanieczyszczenia. Urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które budują dom i chcą zainstalować ekonomiczny, bezobsługowy, wydajny, komfortowy, a także ekologiczny systemu grzewczy.

Niezawodne pompy ciepła do domu z serii Aquarea
Naszym Klientem proponujemy przede wszystkim montaż produktów firmy Panasonic mającej duże doświadczenie w produkcji tego typu sprzętów. Pompa ciepła powietrze-woda z serii Aquarea to doskonałe urządzenie do ogrzania całego domu, produkcji wody użytkowej oraz chłodzenia. Do działania wykorzystuje energię odnawialną w postaci powietrza, nie emitując przy tym szkodliwych substancji do atmosfery. Montujemy modele typu All-in-One i split generacji J z czynnikiem chłodniczym R32 oraz generacji H. Instalowane przez nas urządzenia w wersji powietrze-woda należą do wysokowydajnych, mają kompaktowe rozmiary i elegancki design, a przy tym są łatwe w użytkowaniu - możemy zapewnić, że nawet najmniej wprawiony technologicznie domownik poradzi sobie z ich obsługą. Jako Pro Partner Panasonic Aquarea udzielamy aż 5-letniej gwarancji na zamontowany przez nas system, normalna gwarancja to 3 + 2 lata, ale tylko na sprężarkę.

Oferujemy następujące pompy ciepła

Panasonic Aquarea

Pompy Ciepła Panasonic Aquarea generacji J z czynnikiem R32, w wersjach All-in-One i split o mocy 3/5/7/9 kW Pompy ciepła Panasonic Aquarea Generacji J, z czynnikiem chłodniczym R32 są urządzeniami grzewczymi bardzo przyjaznymi środowisku.

Czynnik R32, w porównaniu do R22 i R410A, charakteryzuje nie ma wpływu na niszczenie warstwy ozonowej, a tym samym na postępowanie globalnego ocieplenia. Producent przykłada dużą wagę do ochrony środowiska naturalnego m.in. przez podpisanie Protokołu Montrealskiego w celu ochrony warstwy ozonowej i zapobiegania globalnemu ociepleniu. Panasonic jest wiodącym producentem w zakresie propagowania przejścia na stosowanie czynnika R32.

Dodatkowo pompy ciepła generacji J są kompaktowymi, wysokowydajnymi pompami ciepła, bardzo przyjaznymi dla środowiska naturalnego. Przy pomocy jednego zintegrowanego urządzenia dostarcza ciepłą wodę użytkową oraz wodę do grzejników i ogrzewania podłogowego. Są w stanie dostarczać wodę o temperaturze nawet 60°C i zapewniają jednocześnie elastyczność instalacji dzięki długości orurowania sięgającej 50 m między jednostką wewnętrzną a zewnętrzną. Doskonale sprawdzają się w modernizowanych budynkach. Umożliwiają precyzyjną regulację temperatury dzięki niezawodnym sprężarkom inwerterowym Panasonic. Nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych (-23°C) bardzo skutecznie i wydajnie ogrzewają cały budynek. Urządzenia te zostały zaprojektowane z myślą o największej możliwej oszczędności miejsca.

Ważne, że bez uszczerbku dla wydajności ogrzewania, urządzenia te wytwarzają ciepłą wodę użytkową i przechowuje ją w zasobniku ze stali nierdzewnej o pojemności 185 litrów, wyposażonym w doskonałą izolację zmniejszającą straty ciepła

Pompy Ciepła Panasonic Aquarea All In One Generacji H o mocy od 3 kW do 16 kW Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technicznym i zaawansowanym algorytmom sterowania, pompy tej serii utrzymują wysoką wydajność i sprawność nawet w temperaturze -7°C i -15°C.

Oprogramowanie pomp ciepła Aquarea można skonfigurować odpowiednio do wymagań domów energooszczędnych w celu maksymalnego zwiększenia efektywności energetycznej. Urządzenia serii Aquarea mogą pracować niezależnie od warunków atmosferycznych, przy temperaturach powietrza nawet -28°C (jednostki T-CAP All-in-One i split)!

Kompaktowa budowa jednostki zewnętrznej bardzo ułatwia instalację. To nowoczesne urządzenia grzewcze, które umożliwiają ogrzewanie całego budynku, podgrzewanie wody oraz doskonale chłodzą w upalne dni. Posiadają doskonałe parametry grzewcze i chłodnicze, dodatkowo są bardzo estetycznie wykonane.

Pompy ciepła Generacji H wyposażone są w nowoczesny polskojęzyczny intuicyjny i bardzo łatwy w obsłudze sterownik,  w którym użytkownik może ustawić harmonogram tygodniowy. Sterownik ma możliwość demontażu z pompy ciepła i przeniesienia do innego pomieszczenia w którym może pracować jako termostat wewnętrzny. Pompy posiadają w pełni bezobsługowy zasobnik CWU ze stali nierdzewnej o pojemności 185 litrów który zapewni ciepłą wody użytkową w gospodarstwie domowym oraz jest objęty 10 letnią gwarancją. 

Jednostka wewnętrzna ma kompaktowy kształt i niewielkie rozmiary, co znacznie ułatwia jej instalację, np. w ciągu mebli kuchennych.

Oferujemy również pompy ciepła firmy DAIKIN oraz Mitsubishi

SKONTAKTUJ SIĘ

Jesteś zainteresowany instalacją pompy ciepła w swoim domu?

Chcesz dowiedzieć się więcej w sprawie kosztów czy dofinansowania?

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami poprzez formularz. To do niczego nie zobowiązuje. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

    Wybierz region (wymagane)
    Załącz swój dokument (opcjonalnie)
    Skontaktuj się